3.5.2017

Národní finále U11 v Brandýse s kaplickou stopou

Novinky, U11 - 2016/17

Národního finále U11 v Brandýse nad Labem, které se konalo 21. – 24. dubna, se společně s Tigers Č. Budějovice zúčastnila také naše kaplická hráčka Kája Mužíková. Mezi českobudějovickými byla Kája jako nejmladší a se svými spoluhráči a kamarády sbírala velmi cenné zkušenosti.

Bramborová medaile s velmi sladkou příchutí

Po několika letech se naše družstvo nejmladšího minižactva U11mix vrátilo na výsluní této kategorie. Nutno podotknout, že od dob, kdy se nám to povedlo naposledy, uplynulo docela dost času, a hlavně i v této kategorii basketbal dostal úplně jiný rozměr. V loňské sezóně jsme si účast vyzkoušeli a obsadili 7. místo, kam jsme i výkonnostně patřili.

V letošní sezóně jsme se připravovali velice intenzivně (hráli jsme dvě soutěže /“naší“ – U11 a „starší“ – U12/ a dva kvalitní přípravné turnaje. Celým oblastním přeborem nejmladšího minižactva U11 jsme prošli bez jediné porážky a naše hra se stále zlepšovala. Ve finálové skupině jsme proti Písku a Jindřichovu Hradci předváděli pěkný minižákovský basketbal, samozřejmě i díky basketbalové vyspělosti soupeře.

V předváděné hře, s „malou“ úpravou „systému“, jsme pokračovali i v základní skupině Národního finále v Brandýse nad Labem, i když výsledky vypadaly jednoznačněji, než se „rodily“. A tak jsme se probojovali mezi čtyři nejlepší týmy „naší“ kategorie v republice. V semifinále nás čekal velmi silný Josefov a náš velký respekt nás možná stál postup, protože ztrátu z úvodu zápasu jsme nedokázali smazat, přestože jsme se pořád zlepšovali. Porážka o tři body byla úplně první v letošní sezóně v naší kategorii, a tak nás čekal boj o 3. místo. Zápas o bronzové medaile s Rokycany byl neuvěřitelně vyrovnaný, hrálo se koš za koš až do té doby, než nám byl zraněn kapitán a druhý nejlepší střelec turnaje. Bojovali jsme, ale na tuto situaci jsme asi nebyli připraveni, přestože jsme si ji v průběhu sezóny vyzkoušeli, ale ….

S odstupem času je čtvrté místo super výsledek a opravdu bramborová medaile chutná sladce. Všem hráčům moc gratuluji a všem rodičům děkuji za spolupráci v průběhu celé sezóny.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Základní skupina D: Tigers Č. Budějovice – SŠB Pardubice 86:29, Tigers Č. Budějovice – BK Brandýs 67:39

Čtvrtfinále: Tigers Č. Budějovice – Basket Valmez 80:30

Semifinále: Tigers Č. Budějovice – TJ Sokol Josefov 51:54

o 3. místo: Tigers Č. Budějovice – SKB Rokycany 47:62